Pomáhame s liečbou Niki Schulzovej

Nikoleta Schluzová je mladé, 22-ročné dievča plné snov a plánov do budúcnosti. Život jej to však zariadil inak, a už viac ako 10 rokov bojuje s rôznymi diagnózami a zdravotnými problémami. Zlyhala jej imunita, máva časté zápaly, bojuje s dennou nevoľnosťou, kvôli ktorej sa nevie ani poriadne najesť. Naša CEO Julianna Hložek Grmannová sa rozhodla, že bez nároku na akúkoľvek odmenu zabezpečí pre Niki dennú mesačnú terapiu v kyslíkovej barokomore, ktorá by jej stav mohla výrazne zlepšiť.

Nikoleta Schultzova začala navštevovať individuálnu kyslíkovú hyperbarickú komoru v Oxyslovakia 9.10.2019 po tom, ako  nemohla nastúpiť do hyperbarickej komory v No vých Zámkoch, nakoľko tamojší vysoký pretlak ( až 15 m) bol príliš pre niektoré jej diagnózy.
Naša individuálna kyslíková barokomora má pretlak iba 3m, a tak ju Niki začala navštevovať, pričom po porade s lekárskym personálom sme chceli dosiahnuť denne aspoň  2-hodinový pobyt.

Začiatky boli náročné, kvôli Nikinej imunite a  zápalu, ale  20.10. už bola po prvý krát cele dve hodiny. Jej chronická slabosť a únava, zvlášť po  poslednej hospitalizácii v nemocnici, po ktorej bola tak zoslabnutá, že 4 týždne nevyšla zo svojej izby, je preč!

Nikolke a jej mame, ako doprovodu, sa nám podarilo cez dobrých ľudí vybaviť ubytovanie v Bratislave, a zvláda tak už každý deň nielen dochádzať na terapie, ale aj na menšie  prechádzky, či vyvenčiť svojich psíkov.

U chronických dlhoročných problémov, ako napr. gastritída čakáme ešte na  termíny lekárskych vyšetrení, na magnetickú rezonanciu a ostatné, ktorých termíny sa snažíme zmenežovať, ešte kým je Nikolka v Bratislave, ale to nie je úplne ľahké.

U hyperbarickej medicíny pri dostatočnom množstve a frekvencii „ponorov“ sa znižuje faktor nádorovej nekrózy až 500 krát, čistí telo od nahromadených toxínov z pesticídov, PCB a zbytkov liekov a kyslých odpadov – čo je  u Nikolety  vzhľadom na získanu alergiu na antiobiotiká veľmi dôležité.

Ďalej je hyperbarická kyslíková komora dôležitá pri stimulácii imunitného systému na úrovni buniek, pri novotvorbe kmeňových buniek. Nastáva tvorba tzv. interleukinov II, ktoré sú produkované leukocytmi, a tak sa podieľajú na tvorbe  imunitných procesov. Významná je  aj tvorba Gamma interferonov protirakovinových látok.

V našej  barokomore prúdi tzv. IONIZOVANÝ KYSLÍK. Šírenie ionizovaného kyslíka až do nevyhnutnej úrovne tkanív má za následok úľavu pri neurologických ťažkostiach a taktiež pri nadmernej emočnej záťaži, ktorú Nikolka vo svojom živote prežíva od svojich 7 rokov a môže byť tiež spúšťačom mnohých ochorení.

Veselosť, úľava od starostí a vymiznutie depresií pri dostatočnom čase terapie vzhľadom na 15 rokov pretrvávajúce problémy je ďalším obrovským benefitom. Ako hovorí jej mamina už v polovici pobytu, vracia sa jej dcére veselosť a iskra do očí.

Potrebujeme ešte dovyšetriť gastroskopiu pre  odhalenie príčiny nevoľnosti žalúdka, toto sa nám ešte vyriešiť nepodarilo, ale nepoľavujeme:)

Sdílej tento příspěvek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Scroll to Top